Till starsidan
Close
Till starsidan

Hjälpmeny

Till starsidan

Hjälpmeny

Vård och omsorg

Vård- och omsorgsförvaltningen sköter kommunens hälso- och sjukvård samt äldreomsorg,  och ger dessutom stöd till invånare med olika typer av funktionshinder.

E-post till personal enligt principen: fornamn.efternamn@forshaga.se

Marita Edlund

Vård- och omsorgschef
Ansvar: Övergripande förvaltningsansvar
Telefon: 054-17 20 53
E-post: marita.edlund@forshaga.se

Ing-Marie Fritzson

Tf. verksamhetschef 
Ansvar: Projekt, verksamhetssystem, e-hälsa, kvalitet och utveckling
Telefon: 054-17 20 99
E-post: ing-marie.fritzson@forshaga.se

Linus Andersson

Ansvar: Förvaltnings- och utredningssekreterare, ärendehantering, utredning Lex Sarah 
Telefon: 054-17 20 52
E-post: linus.andersson@forshaga.se

Per Thulin

IT-samordnare
Ansvar: IT vård och omsorg
Telefon: 054-17 23 38
E-post: per.thulin@forshaga.se

Kjell Alperud

Förvaltningsekonom/controller
Ansvar: Ekonomi
Telefon: 054-17 23 07
E-post: kjell.alperud@forshaga.se

Anders Olsson

Enhetschef, Medicinskt Ansvarig Sjuksköterska (MAS)
Ansvar: Oasen, Övergripande ansvar för hälso- och sjukvård, Lex Maria
Telefon: 054-17 23 78
E-post: anders.olsson@forshaga.se

Anna-Lena Perman

HSL-chef
Ansvar:  Sjuksköterskor, Distriktsjuksköterskor, Arbetsterapeuter, Sjukgymnaster, Hjälpmedel
Telefon: 054-17 20 66
E-post: anna-lena.perman@forshaga.se

Maria Lindh

Enhetschef
Ansvar: Lintjärn Södra
Telefon: 054-17 23 13
E-post: maria.lindh@forshaga.se

Ann-Louise Wall

Enhetschef
Ansvar: Hemtjänst, Demensteam, Dagverksamhet äldreomsorg, Larm
Telefon: 054-17 23 29
E-post: ann-louise.wall@forshaga.se

Mari Johansson

Enhetschef
Ansvar: Hemtjänst Deje, Nattpatrull
Telefon: 054-17 21 27 (växel)
E-post: mari.johansson@forshaga.se

Malin Fredholm

Enhetschef
Ansvar: Hemtjänst, Korttidsboende Fyrklövern
Telefon: 054-17 20 59
E-post: malin.fredholm@forshaga.se

Charlotta Hjelm

Enhetschef
Ansvar: Anhörigstöd, Vaktmästare, Husansvar Lintjärn, LSS, Boende enligt LSS 
Telefon: 054-17 23 32
E-post: charlotta.hjelm@forshaga.se

Therese Weng

Enhetschef 
Ansvar: Personlig assistans, Korttidsboende LSS.
Telefon: 054-17 23 40
E-post: therese.weng@forshaga.se

Bernt Fagrell

Enhetschef
Ansvar: Boende enligt LSS/psykiatri, Boendestöd, Vård/stödsamordning, Personlig assistans, Administration LSS/ÄO, socialpsykiatri, Kontaktpersoner
Telefon: 054-17 21 23
E-post: bernt.fagrell@forshaga.se

Terese Christiansen

Enhetschef
Ansvar: LSS/dagverksamhet
Telefon: 054-17 20 71
E-post: terese.christiansen@forshaga.se

Mikael Gånheim

Enhetschef
Ansvar: Ullerudsgården
Telefon: 054-17 21 93
E-post: mikael.ganheim@forshaga.se

Dela denna information:

Tipsa en kompis
  • Informationsägare: Marita Edlund, förvaltningschef vård och omsorg

Sidan uppdaterad: 2017-08-22

Forshaga kommun

Box 93

667 22 Forshaga

Telefon: 054-17 20 00