Till starsidan
Close
Till starsidan

Hjälpmeny

Till starsidan

Hjälpmeny

2018-07-13
Vattenläcka Deje
Vi har lokaliserat en vattenläcka som berör boende på Björnvägen, som kommer att bli utan vatten till dess vi lagat läckan. Vi kommer att ställa ut vattentank så snart som möjligt.
Länk

Kommunteknik och service

Kommunteknik och service ansvarar för och sköter kommunens fastigheter, gator, parker, ledningsnät, vatten- och avloppsverk, renhållning, lokalvård samt måltidsverksamhet för skola och äldreomsorg. Förvaltningen handlägger också olika markfrågor (ledningsrätter, arrenden mm).

E-post till personal enligt principen fornamn.efternamn@forshaga.se.

Stab

Morgan Häggbom

Teknisk chef
Ansvar: övergripande förvaltningsansvar
Telefon: 054-17 20 33
E-post: morgan.haggbom@forshaga.se

Anne Hellström

Kommunikatör/handläggare
Ansvar: information, webbplats, sociala medier, mark, arrenden, adresser, val, säkerhet
Telefon: 054-17 20 40
E-post: anne.hellstrom@forshaga.se

Kost

Maria Källström

Kostchef
Ansvar: måltidsverksamhet inom skola och omsorg
Telefon: 054-17 20 39
E-post: maria.kallstrom@forshaga.se

Kerrin Petty Nilsson

Kostsamordnare
Telefon: 054-17 20 32
E-post: kerrin.petty-nilsson@forshaga.se

Gator och park

Vakant

Driftchef gator/park

Ola Blomgren

Gatuingenjör
Ansvar: trafik, tillstånd, karta, projekt
Telefon: 054-17 20 38
E-post: ola.blomgren@forshaga.se

Hanna Risberg

Handläggare (25 procent, övrig tid miljö- och byggförvaltningen)
Ansvar: sophämtning, latrinhämtning
Telefon: 054-17 23 62
E-post: hanna.risberg@forshaga.se

Per-Erik Edqvist

Skogsansvarig
Ansvar: kommunens skog, röjning, gräsklippning
Telefon: 0552-447 83

Fastighet

Kent Nilsson

Avdelningschef fastighet
Ansvar: byggprojekt, försäkringar, säkerhet
Telefon: 054-17 20 44
E-post: kent.nilsson@forshaga.se

Joakim Bååth

Driftchef fastighet
Ansvar: underhåll fastigheter, energi
Telefon: 054-17 20 47
E-post: joakim.baath@forshaga.se

Lena Yrell

Städchef
Ansvar: lokalvård
Telefon: 054-17 23 93
E-post: lena.yrell@forshaga.se

Anna Olsson

Tf städchef
E-post: anna.olsson08@forshaga.se

Vatten och avlopp

Stefan Melin

Driftchef vatten/avlopp
Ansvar: vattenverk, avloppsverk, pumpstationer, anslutningar vatten och avlopp, missfärgat vatten
Telefon: 054-17 20 34
E-post: stefan.melin@forshaga.se

Dela denna information:

Tipsa en kompis

Sidan uppdaterad: 2018-04-09

Forshaga kommun

Box 93

667 22 Forshaga

Telefon: 054-17 20 00