Till starsidan
Close
Till starsidan

Hjälpmeny

Till starsidan

Hjälpmeny

Kontakt, Kulturskolan

Om du behöver komma i kontakt med en lärare eller ha hjälp att hitta till en lokal så hittar du all nödvändig information här.

Claes Havimäki - tf kultur- och fritidschef
Telefon: 054 - 17 23 25
E-post: claes.havimaki@forshaga.se

Tomas Jonsson - administration
Telefon: 054 - 17 22 25
E-post:tomas.jonsson@forshaga.se

Vi som undervisar på Kulturskolan

Susanne Arvidsson - undervisar i teater
E-post: susanne.arvidsson@forshaga.se

Evelina Falkelind - undervisar i dans
E-post: evelina.falkelind@forshaga.se

Fredrik Hedberg - undervisar i violin och orkesterklass
E-post: fredrik.hedberg@forshaga.se

Marie Hettwer - undervisar i konst och bild
E-post:marie.hettwer@forshaga.se

Marie Jonsson - undervisar i piano, ensemble, kör och orkesterklass
E-post: marie.jonsson@forshaga.se

Johan Kunze - undervisar i bleckblås och orkesterklass
E-post: johan.kunze@forshaga.se

Anki Löwenhamn - undervisar i sång, tvärflöjt, sångensemble/kör och orkesterklass
E-post: annchristine.lowenhamn@forshaga.se

David Olsson - undervisar i gitarr, orkesterklass och ensemble
E-post: david.olsson@forshaga.se

Sebastian Pedernera - undervisar i trummor
E-post: sebastian.pedernera@forshaga.se

Gunde Pettersson - undervisar i klarinett, saxofon, ensemble och orkesterklass
E-post: gunde.pettersson@forshaga.se

Peter Sundqvist - undervisar i violin, blockflöjt och ensemble
E-post: peter.sundqvist@forshaga.se



Besöksadresser/vägbeskrivning

Lärcenter
Malmgatan 2A, Forshaga

Kulturhuset
Brogatan 11, Deje

Hitta till Forshaga Lärcenter

Från Karlstad väg 62, första avfart Forshaga. Andra höger efter OKQ8, första vänster in på Europavägen. Därefter vänster vid vårdcentralen, åk ca 200 m huvudentré Malmgatan.

Se Forshaga Lärcenter på kartalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Hitta till Kulturhuset i Deje

Från Karlstad väg 62 mot Deje. I Deje centrum, strax efter torget, ta vänster in på Klarälvsgatan och direkt vänster igen på Brogatan. Kulturhuset ligger på Brogatan 11. 

Se Kulturhuset (märkt Deje bibliotek) på kartalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Dela denna information:

Tipsa en kompis

Sidan uppdaterad: 2018-06-28

Sidan uppdaterad:

2018-06-28

Forshaga kommun

Box 93

667 22 Forshaga

Telefon: 054-17 20 00