Till starsidan
Close
Till starsidan

Hjälpmeny

Till starsidan

Hjälpmeny

Kultur, fritid och näringsliv

Här finns allmänkultur, bibliotek, kulturskola, stöd till studieförbund och föreningar, ungdomsverksamhet, simhall, näringslivsarbete och folkhälsoarbete.

E-post till personal enligt principen: fornamn.efternamn@forshaga.se  

Claes Havimäki

Vikarierande Kultur och fritidschef
Telefon: 054-17 23 25
E-post: claes.havimaki@forshaga.se

Josefin Berger (föräldraledig)

Enhetschef kultur
Ansvar: Kultur, kulturskola, bibliotek
Telefon: 054-17 20 05
E-post: josefin.berger@forshaga.se

Linda-Marie Fors

Näringslivsutvecklare
Ansvar: Stöd till företagare i Forshaga kommun, besöksnäring.
Telefon: 054-17 21 30
E-post: linda-marie.fors@forshaga.se

Anna Nilsson

Kultur- och fritidssamordnare
Ansvar: Föreningsliv, bidragsansökningar, arrangemang, Lustenrundan.
Telefon: 054-17 20 51
E-post: anna.nilsson@forshaga.se

Elin Jansson

Fritidsutvecklare
Ansvar: Fritidsfrågor
Telefon: 054-17 21 25
E-post: elin.jansson@forshaga.se

Tomas Jonsson

Administratör
Ansvar: bokning idrottshallar, ledarutbildningsbidrag, folkhälsobidrag, passerkort Forshaga Atletklubb, allmän information inom kultur och fritid.
Telefon: 054-17 22 25
E-post: tomas.jonsson@forshaga.se

Linnéa Flodkvist

Kommunikatör
Ansvar: Information, marknadsföring, press, evenemang, evenemangsskylt vid riksväg 62, Lustenrundan.
Telefon: 054-17 22 28
E-post: linnea.flodkvist@forshaga.se

Marie Hettwer

Kulturutvecklare
Ansvar: Konst, kulturfrågor
Telefon: 054-17 23 94  
E-post: marie.hettwer@forshaga.se

Dela denna information:

Tipsa en kompis

Sidan uppdaterad: 2018-10-25

Forshaga kommun

Box 93

667 22 Forshaga

Telefon: 054-17 20 00